(Во живо) Грците протестираат во 24 градови за „зачувување на грчкиот карактер на Македонија“

by fokus 19:37
19:37

Во Грција попладнево се одржуваат протести во 24 градови за „зачувување на грчкиот карактер на Македонија“. Централниот протест се одржува во Пела, родниот град на Александар Македонски.

Поврзани новости