Во угостителски објекти во Битола се точело алкохол на малолетници, најдена е дрога

by Fokus

МВР информира дека синоќа од 23:30 до 02:10 часот од страна на полициски службеници од СВР Битола спроведена е акциска контрола на подрачјето на Битола во угостителски објекти, при што во еден објект во Битола затекнати се 50 малолетници после полноќ, од кои 18 консумирале алкохол.

Тие се предадени на нивните родители, а по документирање на случајот ќе следуваат соодветни пријави.

Во угостителски објект во Битола ги лишиле од слобода Л.К.(31) од Скопје и В.М.(22) од Битола, кај кои е пронајдена бела прашкаста материја.

Поврзани новости