Во Струга полициска акција за разбивање на мрежа на дилери

by fokus

Во Струга и Струшко се спроведува полициска акција за разбивање криминална мрежа на дилери на дрога.

Според некои медиуми, приведени се повеќе лица, меѓу кои и функционер од јавна установа и полициски инспектор.

Од МВР за МИА потврдија, но не откриваат детали за акцијата. Најавија  соопштение до крајот на денов.

Поврзани новости