Во Србија преку 17 илјади заразени во еден ден

by fokus 18:43
18:43

Денеска во Србија се регистрирани 17.674 случаи на корона вирус.

Во последните 24 часа биле тестирани 35.974 примероци, а резултатите покажале дека секој втор е позитивен.

Во епидемиолошкиот извештај за последните 24 часа се пријавени 40 смртни случаи од ковид-19, три повеќе отколку во средата.

Поврзани новости