Во Србија каменуван македонски автобус

by Fokus

Во Србија е каменуван автобус со македонски регистарски таблички, а сторителите не се познати. Освен помали штети, нема повредени патници, пренесува Алсат.

Возачите велат дека вакви инциденти често се случуваат во Србија, каде што се оштетуваат транзитни возила со странски регистарски таблички. Случајот не бил пријавен во српската, туку во македонската полиција.

Поврзани новости