Во сообраќајка на автопатот Демир Капија-Смоквица повредено едно лице

by Fokus 09:40
09:40

Сообраќајна незгода се случила на автопатот Демир Капија-Смоквица при што е повредено едно лице.

Портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски за МИА потврди дека имало сообраќајка во која учествувало едно возило со гевгелиски таблички. На повреди се пожалил возачот на возилото.

- Advertisements -

Во моментот се врши увид на местото на несреќата од страна на екипи на полицијата.

Поврзани новости