Во Словенија од денеска на сила е полициски час

by Fokus 08:41
08:41

Во Словенија од денеска на сила е полициски час од 21 до 6 часот наутро. Забраната за собирање повеќе од шест лица, наместо претходните 10, стапува на сила, јави СТА.

Забраната за движење меѓу регионите се уште важи, со одредени исклучоци.

- Advertisements -

Во Словенија вчера беше соопштено дека во претходните 24 часа биле потврдени 537 случаи на заразени со новиот коронавирус, што е 20,4 проценти од испитаните, па затоа владата донесе одлука за нови мерки.

Поврзани новости