Во Скопје ќе биде отворен почесен конзулат на Мексико

by Fokus 14:48
14:48

Почесен конзулат на Обединетите Мексикански Држави ќе биде отворен вечер во Скопје во комплексот Паркс резиденс.

За почесен конзул на Мексико во земјава ќе биде прогласен Енвер Малиќи.

- Advertisements -

Според најавата од Мексиканската амбасада на свеченоста ќе се обрати премиерот Зоран Заев.

Поврзани новости