Во Шутка се купува гласот со огревни дрва?

by Фокус 15:50
15:50

Кај домот на градоначалникот на Шуто Оризари, лица блиски до него на гласачи им делат огревни дрва за да гласаат за неговата партија и воедно ги превезуваат со комбе.

Откако ваква пријава стасала до Министерството за внатрешни работи, полицијата  извршила проверки, но не ги пронашла ниту лицата, ниту огревните дрва.

- Advertisements -

Поврзани новости