Во Русија спречен терористички напад, уапсен тинејџер

by Fokus 10:58
10:58

Руската федерална служба за безбедност (ФСБ) денеска соопшти дека спречила терористички напад во Тамбов.

Според соопштението, руски државјанин, тинејџер роден 2003 година, бил уапсен за планирање на злосторството.

- Advertisements -

Членовите на ФСБ заплениле експлозив, компоненти и прирачници за изработка на експлозивна направа, како и средства за комуникација во станот што тинејџерот го изнајмувал.

Поврзани новости