Во притвор уште еден напаѓач од Собранието

by Fokus 13:35
13:35

Никола Митревски Кољо, кого СДСМ на прес-конференција го посочи како еден од напаѓачите во Собранието, синоќа самиот се пријавил во полициската станица во Гази Баба, објави агенцијата Макфакс.

Откако самиот се пријавил судијата на претходна постапка му одредил притвор и тој сега е пренесен во затворот во Шутка.

- Advertisements -

Според СДСМ, напаѓачот и е добро познат на полицијата и повеќе пати бил осудуван за разни кривични дела.

Поврзани новости