Во прекин патот Кочани-Македонска Каменица поради свлечиште

by Fokus

На патниот правец Кочани – Македонска Каменица кај месноста викана Драки има свлечиште поради што сообраќајот е во прекин, соопштија од Авто мото сојузот на Македонија.

Претходно, околу пладне „Македонија пат“ соопшти дека врнежи од слаб снег има на Попова Шапка и на планинскиот превој Стража, но оти тие не претставуваат пречка за одвивање на сообраќајот.

Поврзани новости