Во пожар изгоре котларата на Општина Тетово

by fokus 13:38
13:38

Во пожар кој избувна околу 10 часот утрово, целосно изгоре котларницата во сопственост на Општина Тетово.

За еден час со интервенција на четири противпожарни возила и 9 пожарникари, огнената стихија била ставена под контрола.

- Advertisements -

Во пожарот нема повредени пожарникари ниту од вработаните во Општината. Направена е голема материјална штета чија висина дополнително ќе се утврдува, а се истражуваат и причините за пожарот.

Поврзани новости