Во понеделник ќе биде познато кој ќе биде претседател на Собранието

by fokus 19:14
19:14

Во понеделник ќе биде соопштено името на новиот спикер на Парламентот, што ќе биде договор на 67 пратеници, велат од СДСМ.

Од партијата изјавите на ВМРО-ДПМНЕ дека Македонија оди кон федерализација ги оценуваат како спин и страв. Вчера од ДУИ изјавија дека Талат Џафери е предлогот за нов престдател на парламентот.

Поврзани новости