Во петок на Централен одбор, СДСМ ќе одлучува кога ќе ги пука „бомбите“

by Фокус

Опозицискиот СДСМ на денешната прес-конференција потврди дека седница на Централен одбор е закажана во петок во 18 часот, кога ќе се одлучува кога ќе се пукаат „бомбите“.

– Во текот на денешниот ден закажавме седница на Централен одбор. Социјалдемократскио Сојуз на Македонија е демократска партија којашто ги почитува законите на оваа држава, меѓутоа, пред сé, го почитува сопствениот статут. Согласно одредбите од статутот, посебни одлуки од посебно значење носи Централниот одбор на СДСМ – истакна Шилегов.

Поврзани новости