Во Париз убиен човек кој нападнал полицајци во полициска станица

by fokus 14:24
14:24

Непознат маж е убиен од огнено оружје откако со нож нападнал полицајци во полициска станица во Париз, јавија локалните медиуми.

Во нападот се повредени двајца полицајци.

- Advertisements -

Според париски медиуми, човекот кој го извршил нападот бил полицаец вработен во Градскиот штаб на полицијата. Квартот околу зградата на полицијата во близина на Нотр Дам, е блокиран за движење.

Поврзани новости