Во нива најдено тело на 21-годишно момче од гостиварско

by fokus 12:18
12:18

Во нива во близина на бензиската пумпа „С – Петрол“ во Гостивар вчера било пронајдено телото на 21-годишниот И.А. од гостиварското село Вруток.

Според полицијата телото е најденот во 19. 05 часот. Од МВР велат дека увид на местото извршила екипа од Полициската станица Гостивар при што бил утврден идентитетот. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било дадено за обдукција.

- Advertisements -

Поврзани новости