Во напад на Конгресот во Вашингтон, загинаа напаѓачот и еден полицаец

by Фокус 00:07
00:07

Дваесет и петгодишниот Ноа Грин е напаѓачот на Конгресот, кој беше затворен некое време поради безбедносна закана.

Инаку, тој со своето возило удрил во оградата во Капитол, при што биле повредени двајца полицајци.

- Advertisements -

Потоа излегол од возилото со нож во раката, по што бил застрелан од трет полицаец.

Еден од двајцата полицајци повредени во нападот почина.

Поврзани новости