Во кругот на најтесното семејство денеска ќе биде погребан Ѓорѓе Балашевиќ

by Fokus 13:13
13:13

Кантавторот Ѓорѓе Балашевиќ, според неофицијалните сознанија на српски Курир, ќе биде погребан денеска во Нови Сад.

Семејството решило испраќањето да се изврши во најтесниот круг.

- Advertisements -

Денешниот датум, 21 февруари, прогласен е за Ден на жалост на територијата на Нови Сад.

-Ги изгаснаваме сите светла на Градската куќа како би искажале болка и тага со семејството. Ова е тежок момент за семејството Балашевиќ, ама и за целиот град, држава и регионот, порача градоначалникот Милош Вучевиќ.

Поврзани новости