Во Кривичен суд донесени некогашните соработници на Јакимовски, се чека и тој

by fokus

Во Кривичниот суд се донесени и некогашни вработени во општина Карпош. Тие заедно со поранешниот градоначалник, Стевче Јакимовски, се осомничени за злоупотреба на тендери.

Во секој момент се очекува на распит да биде донесен и Јакимовски, кој доцна синоќа беше приведен од полицијата.

Поврзани новости