Во Кина уапсен новинар на Блумберг

by Fokus 12:04
12:04

Кинеските власти го уапсија новинарот Хазе Фан, кој работи за канцеларијата на агенцијата Блумберг во Пекинг.

Тој е приведен под сомнение дека ја загрозува националната безбедност.

- Advertisements -

– Фан е виден како излегува од зградата во придружба на припадници на кинеската служба за безбедност, објави Блумберг.

Поврзани новости