Во Кичево приведено лице кое избегало од затворот во Прилеп

by Фокус 20:41
20:41

Кичевската полиција денеска го привела Х. Ф. (41) од с. Горно Строгомиште, информираат од кичевската полиција.

Полициските службеници го привеле наведето лице кое се барало со потерница од заворот во Прилеп за доиздржување казна затвор во траење од една година, еден месец и 20 дена.

Лицето е спроведено во КПУ Затвор Прилеп.

Поврзани новости