Во Кавадарци ограбен Швеѓанец

by fokus 10:56
10:56

Осумнаесетгодишниот државјанин на Шведска Л.К.А синоќа пријавил во полиција дека бил ограбен во Кавадарци.

Според пријавата, разбојништвото се случило  на улицата „Илинденска”, информираше денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

- Advertisements -

Непознато  лице со закана му одзело пари и побегнало. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Поврзани новости