Во Карпош има 27 заразени со коронавирус, во Гази Баба, Кисела Вода и Центар по 20

by Fokus 20:09
20:09

Карпош е општината со најголем број заразени во Скопје – вкупно 27 лица, покажува статистиката од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ).

На територијата на Скопје досега се регистрирани вкупно 134 случаи.

- Advertisements -

Најголем број заразени има во Карпшош – 27. Следни на листата според мапата се Гази Баба, Кисела Вода и Центар со по 20 заразени граѓани.

Понатаму е Ѓорче Петров со 11, Аеродром со 8, Сопиште со 7. Во Бутел има 4, Чаир – 3, Илинден 2.

Поврзани новости