Во изминатите 24 часа девет починати,186 оздравени

by Fokus 18:05
18:05

Во изминатите 24 часа починати се девет лица, сите во болнички услови, а оздравени се 186 лица, соопшти министерството за здравство.

Од вкупно 186 оздравени пациенти, 50 се во Скопје, во Прилеп – 29, Кавадарци – 25, Куманово – 15, Тетово – 14, Велес – 9, Неготино – 8, Кочани и Гевгелија – по 6, Гостивар – 5, Струмица и Крушево – по 4, Богданци – 3, Штип, Свети Николе и Валандово по двајца, Делчево и Пробиштип по еден.
Од починатите лица, починати се по четворица пациенти од Скопје (81г, 75г, 74г, 73г) и по еден пациент од Пробиштип (88г), Струмица (88г), Кичево (72г), Куманово (70г), и Битола (61г).

Поврзани новости