Во Хондурас студентски протести за намалување на цената на транспортот

by fokus 08:50
08:50

Полицијата на Хондурас употреби солзавец за да ги растера стотиците студенти кои бараат намалување на цените на транспортот.

Приближно илјада студенти поставија барикади на булеварот во близина на националниот Универзитет, каде демонстрантите се судрија со полицијата.

- Advertisements -

Студентите бараат намалување на цените на транспортот за сите ученици и студенти, за возрасните лица и за бремените жени.

Поврзани новости