Во хеликоптерската несреќа во Норвешка загинаа шест луѓе

by fokus

Полицијата на Норвешка денеска соопшти дека во синоќешната хеликоптерска несреќа загинале шест лица.

Со цивилниот хеликоптер, кој се урна во северниот дел на Норвешка, се превезувале петмина Норвежани, а пилотот бил од Шведска

Спасувачката служба соопшти дека хеликоптерот Ербас АС350 бил во сопственост на компанијата Хелитранс.

Норвешките власти покренаа истрага за несреќата.

Поврзани новости