Во Грција починаа 98 лица од Ковид-19, а регистрирани се 1.193 случаи

by Fokus 18:28
18:28

Во изминатите 24 часа во Грција повторно е регистриран голем број смртни случаи од Ковид-19 на дневно ниво, починаа 98 лица, а намален е бројот на новозаразени, со потврдени 1.193 нови случаи, јави дописничката на МИА од Атина.

Во грчките болници, приклучени на апарати се лекуваат 603 пациенти.

- Advertisements -

Од почетокот на епидемијата регистрирани се вкупно 104.227 случаи, а почина 2.321 лице.

Поврзани новости