Во грабежот во кичевската Шпаркасе банка биле украдени 6.500 евра

by fokus 10:45
10:45

Вчера на пладне во кичевската експозитура на „Шпаркасе банка“ на булеварот „Ослободување“ се случил грабеж при што биле украдени околу 6.500 евра. Идентитетот на крадците се уште не и е познат на полицијата.

Според информации од МВР, непознат сторител со закана со пиштол од вработената ги одзел парите. Станува збор за 100.000 денари, 2.500 евра и околу 2.800 американски долари. Веднаш потоа што го напуштил местото на настанот.

- Advertisements -

Од полицијата велат дека е извршен е увид и дека се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Поврзани новости