Во Германија уапсени две лица поради снимање и дистрибуција на детска порнографија

by fokus 16:35
16:35

Германската полиција денеска соопшти дека во баварскиот град Вирцбург уапсила две лица осомничени за снимање и дистрибуција на детска порнографија.

Осомничените на „даркнет“ дистрибуирале материјали на кои се прикажани момчиња.

- Advertisements -

Истражителите соопштија дека еден од осомничените бил поврзан со Центар за грижа за децата, но не открија повеќе детали.

осомничените се уапсени откако полицијата извршила претрес во Центарот за грижа за децата.

Поврзани новости