Во Драчево регистрирани 218 собраќајни прекршоци за 24 часа

by fokus 10:30
10:30

На територија на Драчево во текот на вчерашниот ден изречени се 218 санкции за прекршоци во сообраќајот.

Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека против 36 возачи се изречени санкции за возење без возачка дозвола, против 27 за возење технички и нерегистрирани возила и 14 санкции се за неносење заштитна маска.

- Advertisements -

Од МВР најавуваат дека ќе продолжат со сообраќајните контроли со цел да се зголеми безбедноста во сообраќајот.

Поврзани новости