Во Драч од под урнатините спасени 23 лица

by fokus 10:52
10:52

Најмалку 23 лица се извлечени од под урнатините на една зграда во Драч, а помеѓу нив е и едно дете. Сите тие се хоспитализирани во најблиската болница.

Во силниот земјотрес со интензитет од 6,4 степени според Рихтеровата скала кој рано утрово ја погоди Албанија, загинаа најмалку девет лица, а повредени се повеќе од 300 луѓе.

- Advertising -

Албанија потоа ја погодија и повеќе последователни потреси.

Поврзани новости