Во дом на скопјанец биле пронајдени два пиштоли и марихуана

by Fokus 15:15
15:15

Во дом на скопјнец биле пронајдени два пиштола и паковка марихуана, информираа од МВР.

Според полицијата, вчера во Скопје на улица „Цветан Димов“ од страна на полициски службеници, при претрес во домот на  Н.К., биле пронајдени и одземени пиштол „Смит и Весон“ со 17 куршуми, пиштол „Парабелум“ и паковка марихуана.

- Advertisements -

Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.

Поврзани новости