Во четврток големи протести најавуваат и „Граѓаните“ и ГДОМ

by Фокус 10:09
10:09

Како што сега стојат работите в четврток во Скопје ќе имаме два големи протести. Едниот на граѓанските организации, а едниот на ГДОМ.

И двете организации неофицијално најавуваат дека кулминацијата на протестите ќе биде в четврток.

ГДОМ, иако се откажа од протестите, сега ќе организираат голем митин, а ваквата најава доаѓа по закажувањето на петочките преговори во Виена, на која треба да одат лидерите на 4те партии.

Поврзани новости