Во Британија 1.280 починати од корона вирус за еден ден

by fokus 19:25
19:25

Во Велика Британија беа потврдени 55.761 нови случаи на зараза со корона вирусот во изминатите 24 часа, што е зголемување во споредба со претходниот ден кога имаше 48.682.

Пријавени се повеќе смртни случаи, 1.280 во споредба со 1.248 вчера.

- Advertisements -

Според владините податоци, бројот на луѓе кои ја примиле првата доза на вакцина за Ковид-19 се искачи на 3,2 милиони.

Поврзани новости