Во близина на Капитол пронајдена најмалку една експлозивна направа

by Fokus 23:24
23:24

Најмалку една експлозивна направа била пронајдена во близина на Капитол за време на демонстрациите на приврзаниците на американскиот претседател Доналд Трамп.

Полицијата соопшти дека тоа веќе не е закана.

- Advertisements -

Демонстрантите веќе се симнуваат од скалите на Капитол.

Во меѓувреме Твитер оневозможи „одговор“ (reply). ретвит или поддршка на твитви на Трамп до демонстрантите. Компанијата соопшти дека тоа поради ризик од насилства.

Поврзани новости