Во Битола демонстрантите се обидоа да го пробијат полицискиот кордон

by Фокус 20:48
20:48

Кон крајот на денешниот протест пред зградата на Општина Битола, демонстрантите се обидоа да го пробијат полицискиот кордон, јави ТВ Тера.

Ги соопштија уште еднаш нивните барања.

- Advertisements -

Бараат оставка од градоначалникот на Битола Владимир Талески, оставка од претседателот на државата Иванов, Специјалното јавно обвинителство да си ја работи работата и како што рекоа сите криминалци да се затворат.

За утре најавија нов протест од 19 часот.

Поврзани новости