„Внимание! Диме Спасов на патот”

by fokus 19:54
19:54

Импровизирани сообраќајни знаци со содржина „Внимавајте! Диме Спасов на патот” деновиве осамнаа на фреквентните улици од Штип.

Штипските герилци алудираат на сообраќајниот инцидент на Спасов, дополнителниот министер за труд и социјала, кој деновиве беше на удар на јавноста.

- Advertisements -

Знаците се поставени во строгиот центар на градот, покрај реката Отиња, покрај пешачката патека во коритото на реката Брегалница и во паркот во населбата 8 Ноември.

Инаку, Спасов пред една недела, со службен „туарег” предизвика две сообраќајни несреќи и избега од местото на несреќата. По шест дена од инцидентот излезе во јавноста, тврдејќи дека е жртва на полициско-криминална местекна. МВР го отфрли неговото сценарио и против него поднесе три прекршочни пријави.

Фото: Mета.мк

Поврзани новости