Внатрешната контрола на МВР суспендираше петмина вработени

by fokus 20:04
20:04

Петмина вработени во МВР се суспендирани од Внатрешната контрола, потврдиле за Макфакс од полицијата.

Oд полицијата информирале дека не станува збор за мерки и активности на формираната работна група која треба да ги расчисти настаните што се случија на 27 април во Собранието

Поврзани новости