Вмровците на протестот во Битола со крст ја погребаа Северна Македонија

by Fokus 13:47
13:47

Во Битола започна протестниот марш против потпишувањето на договорот со името предводен од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Низ Широк Сокак ечат патриотски песни: „Ние не сме Срби, Бугари и Грци, чеда сме на Александар Македонски“, „Име и е Македонија“…

- Advertisements -

Насобраните граѓани извикуваат ВМРО-ДПМНЕ, Македонија, потоа носат крст со кој ја погребуваат Северна Македонија.

Поврзани новости