Вмровците и денеска „ја бранат победата“ пред ДИК

by fokus 14:08
14:08

Поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ денеска повторно се собраа пред Државната изборна комисија, а во секој момент се очекува да продолжи седницата на која се одлучува за поднесените приговори.

ДИК вчера одби седум приговори од БЕСА и четири од СДСМ. Денеска треба да одлучи за осмиот приговор од БЕСА за кој се чека вештачење на потпис, како и за преостанатите приговори од СДСМ.

- Advertisements -

ФОТО: Радио Слободна Европа

 

Поврзани новости