ВМРО утре ќе протестира во 15 градови: Оставка на Заев, слобода на народот

by Фокус 21:12
21:12

ВМРО-ДПМНЕ утре ќе организира протести во 15 градови и повторно ќе го блокира центарот на Скопје.

„Во масовен број ќе испратиме порака дека Зоран Заев и СДСМ мора да заминат час побрзо бидејќи на Македонија и донесоа само порази и неуспеси. Протест сега за да не биде предоцна. Оставка на Заев, слобода на народот“, стои во најавата на ДПМНЕ.

- Advertisements -

Поврзани новости