ВМРО носи луѓе од цела држава за митингот во Скопје

by Фокус 19:22
19:22

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ организирано, со изнајмени автобуси и комбиња, носи луѓе од цела Македонија за да присуствуваат на денешниот митинг во Скопје.

miting-vmro-1

Освен со автобуси и комбиња, многу членови и симпатизери на партијата доаѓаат во приватна режија со свои коли, кои може да се видат низ скопските улици, накинети со партиски плакати и зманиња.

- Advertisements -

vmro-miting-3

Поврзани новости