ВМРО на Каракачанов го пречека Заев: Добредојдовте дома!

by fokus 22:11
22:11

Претставници на ВМРО-БНД, чиј лидер е Красимир Каракачанов, денеска го пречекаа македонскиот премиер во Софија со натпис „Добредојдовте дома!“.

Каракачанов е дела од владата на Бојко Борисов и е министер за одбрана. На официјалната страница на ВМРО-БНД беше објавено дека „од изјавите на премиерите станува јасно дека разговорите поминаа во пријателски тон и биле добронамерни“.

Поврзани новости