ВМРО-ДПМНЕ: Заев од бизнис знае само за криминал

by fokus

ВМРО-ДПМНЕ се огласи со реакција на соопштението на СДСМ во кое ветија беспалтен деловен простор за новите фирми и 1 евро за основачки влог.

-Со методот „Евро за Вицето” не се зголемува бизнисот и конкурентноста, туку парите во криминалната тендерска мрежа на кланот Заеви. Но за тоа доаѓаат локалните избори па ќе се слушне и таму гласот на Струмичани. Ќе му одговорат на Заев за неговите бизниси и математики- велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Од таму додаваат дека само со проектот Македонија вработува 2 само  до сега биле вработени 4.701 лице.

Поврзани новости