ВМРО-ДПМНЕ: Заев да ја објави „бомбата“

by Фокус

По неколкунеделно молчење и игнорирање на повиците на лидерот на опозицискиот СДСМ, Зоран Заев дека има информации и докази, кои треба за три дена да ја натераат владата со наведната глава да се повлече, од владејачката партија денеска конечно се огласија. Тие го повикаа првиот човек на СДСМ да ги објави информациите.

„Веќе подолг временски период опозицијата во нашата држава најавува некакви бомби, изненадувања, пумпа атмосфера и креира некоја лажна еуфорија за сопственото членство. Подготвени сме на секакви сценарија и нема да подлегнуваме на никави притисоци“ – се наведува во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ:

 

Поврзани новости