ВМРО-ДПМНЕ: Во пресудата за „27 април“ нема ниту еден аргумент за вина на осудените

by fokus 11:42
11:42

За Пендаровски и за Заев не постои ниту устав, ниту закон, ниту право, ниту правдина, ова стои во денешната реакција на ВМРО-ДПМНЕ во врска со соопштението на СДСМ, во врска со пресудата за „27 април“.

-Случајот 27-ми април, е политички монтиран процес, против сите неистомисленици на Зоран Заев. Според изреченото во пресудата нема ниту еден аргумент и доказ за делото за кое се товарат сега осудените. Македонија е единствената држава во Европа во која во 21 век во затворите има политички затвореници, луѓе кои имаат различни политички ставови со Зоран Заев. Злото наречено СДСМ мора што побргу да си замине. Со победа на Гордана Силјановска Давкова, ќе биде почеток на рушење на заевизмот и мотив за распишување на предвремени парламентарни избори, стои во писмената реакција на партијата.

- Advertisements -

Поврзани новости