ВМРО-ДПМНЕ во благо водство

by fokus 22:24
22:24

Државната изборна комисија ги објави првичните резултати. Досега пребројани се 126.915 гласови и ВМРО-ДПМНЕ води со пет отсто.

Поврзани новости