ВМРО-ДПМНЕ вечерва ќе слави роденден

by fokus 10:27
10:27

Најголемата опозициска партија во земјава, ВМРО-ДПМНЕ, вечерва ќе слави роденден.

Според најавите, 31 роденден на партијата ќе се прослави во Охрид, поточно во Античкиот театар.

- Advertisements -

Најавено е обраќање на лидерот на партијата Христијан Мицкоски и на Ѓорѓија Сајкоски кој е актуелен генерален секретар на ВМРО ДПМНЕ.

Поврзани новости