ВМРО-ДПМНЕ: СОРОС раководи со СДСМ

by Фокус 16:29
16:29

-Зоран Заев и денеска потврди дека тој не е претсeдател на СДСМ и дека неговата партија ја раководи фондацијата СОРОС, стои во денешната реакција на ВМРО-ДПМНЕ на последната објавена „бомба“ од опозицијата.

Од владејачката партија велат дека граѓаните ја гледале целта на Заев, а таа била да ја наруши стабилноста на Македонија, да ги наруши мирот и меѓуетничките односи и да предизвика штетни економски последици.

- Advertisements -

-Не случајно Заев, денеска ги наброја невладините организиации кои работат за СОРОС, но и директно за СДСМ, па подоцна врз база на едно договорено сценарио, истите тие треба да излезат и да го потврдат тоа што тој го говореше и да се прикaжуваат за жртви, стои во соопштението од ВМРО-ДПМНЕ.

 

Поврзани новости